Grepolis

Zaplanuj i zbuduj historyczną metropolię w pięknym Babilonie!
Wybuduj piękną, starożytną metropolię

Stwórz swoje prywatne, niepowtarzalne miasto z czasów greckiej starożytności, zaplanuj je tak, by każdy chciał je mieć, a następnie walcz o swoje terytorium! Pokaż jak świetnym jesteś strategiem i spełniaj swoje marzenia dzięki kolejnym, niekończącym się przygodom!. Zobacz czy jesteś surowym wojownikiem, sprawiedliwym władcą, a może mądrym gospodarzem? Sprawdź się jako założyciel miasta i pogromca terenów przyległych!. Zobacz czy jesteś surowym wojownikiem, sprawiedliwym władcą, a może mądrym gospodarzem? Sprawdź się jako założyciel miasta i pogromca terenów przyległych!

Grepolis to fascynująca gra online dla każdego gracza. Zacznij doskonalić swoje umiejętności strategiczne i taktyczne. Wymyślaj nowe scenariusze dla swojego miasta i sprawdź jak wciągające jest zarządzanie swoją prywatną miejscowością. Stwórz niepowtarzalną atmosferę i buduj wszystko czego potrzebują ludzie w mieście! Dowiedz się coraz więcej o życiu codziennym w starożytnej Grecji. Zacznij budową swojego miasta już od dziś! Na początek trzeba zająć się podstawami. A jest tego sporo. By móc budować, trzeba zbierać potrzebne surowce, do nich należy między innymi drewno. W celu zdobycia drewna wybudować trzeba chatę drwali. By zwiększyć produkcję surowca (w tym przypadku drewna) należy rozbudować dany obóz. Można pokierować swoją grę w dowolny sposób, każdy jest tu kowalem swego losu.

Można również wypełniać kolejne misje, za które czeka odpowiednia nagroda! Zwiększenie zaopatrzenia swego miasta jest proste, jednak należy kontrolować, co w danej chwili jest najbardziej potrzebne. Pamiętać trzeba, że aby wydobywać surowce, należy zatrudniać ludzi. Ludzie z kolei muszą się czymś żywić, dlatego tak ważne jest, by zadbać o ich zaopatrzenie. Na ekranie widać, ile osób gracz jest w stanie przyjąć do miasta, więcej osób się nie zjawi, dopóki zaopatrzenie nie wzrośnie, w tym celu budujemy gospodarstwo wiejskie. Większa populacja w ten sposób da nam lepsze wojsko, które jest potrzebne do obrony miasta przed wrogimi armiami.

Sercem Twej wioski jest senat, dzięki jego rozbudowie sprawniej będziesz mógł konstruować nowe budynki! Nie obawiaj się, przez wszystko poprowadzi Cię samouczek! A gdy dojdziesz do wprawy możesz gra? samodzielnie! Im więcej misji przejdziesz tym lepiej. Za każdym razem zwiększa się przychylność bohaterów, a to z kolei otwiera nowe możliwości, nowe wyzwania i jeszcze więcej nagród do odebrania. Codziennie otrzymasz propozycję dwóch losowo wybranych bohaterów, których z kolei możesz wcielić do swojej armii. Jeden z nich to bohater wojny, drugi mądrości. Każdy z nich ma pewne zalety, dzięki którym możesz zwiększyć szansę swojej wygranej! Na początku możesz spokojnie rozbudować swoje miasto bez obawy przed atakiem, gdyż każdy początkowy gracz objęty jest ochroną przez bogów. Możesz, dzięki sojuszom, poszerzać swoje horyzonty. Dla graczy znających zasady i działanie gier strategicznych czeka niezapomniana zabawa i zdobywanie nowych umiejętności. Dla tych, którzy jeszcze nie próbowali swoich się w grach taktycznych, gra Grepolis zaopatrzona została w podpowiedzi.