Elvenar

Udowodnij swoje umiejętności jako sławny władca miasta!
Kim chcesz być: człowiekiem czy elfem?

Elvenar to klasyczna gra przeglądarkowa, która do niedawna była dostępna w wersji beta jako gra międzynarodowa. Sami twórcy przyznają, że polska wersja językowa wymaga dodatkowej pracy w zakresie tworzenia gildii, choć gra jest w pełni funkcjonalna.

Elvenar to świat dwóch ras - Ludzi i Elfów

Każdy gracz staje przed wyborem, czy podjąć się rozwoju miasta ludzi czy prowadzić osadę elfów. To zaledwie początek przygody, która będzie się rozgrywać w starożytnym świecie Elvenar. Rozwój potencjału osady polega głównie na rozbudowie posiadanych budynków, które dzięki zmianie wyglądu mogą zwiększać swój potencjał?, nie tylko mieszkalny. Materiał budowlany, niezbędny do dalszej rozbudowy, można pozyskiwać w warsztatach i manufakturach. Dopiero stabilne, rozbudowane miasto daje możliwość, aby zdobywać relikty i zwiększać moce wytwórcze własnych manufaktur. Relikty można odnajdować na przyległych terenach lub walczyć o nie ze stworami, broniącymi do nich dostępu. Istnieje również możliwość handlowania nimi z właścicielami przyległych prowincji, wśród których można wyszukiwać także znajomych graczy. W ramach misji pokojowych sąsiadów można odwiedzać i podglądać, w jakim kierunku rozwijają się ich miasta.

Ukształtuj twoje miasto

Wybór rasy, za której rozwój gracz będzie odpowiadał, oznacza odpowiedzialność za społeczność elfów lub ludzi. Elfy obdarzone mocą magiczną mieszkają w budynkach funkcjonalnych i pięknych, czasem nawet żywych. Z kolei ludzie są uparci i ambitni, a ich styl budowania przypomina średniowieczne warownie. Zarówno ludzie, jak i elfy mieszkają w rezydencjach, które różnią się wyglądem. W warsztatach powstają narzędzia i surowce. W manufakturach elfy tworzą rozmaite magiczne mikstury, z kolei ludzie wytwarzają tu produkty konieczne do dalszego rozwoju wojska i miasta. Każda z ras ma do dyspozycji ratusz, w którym chronione są relikty oraz zwiększenia produkcji. Ratusz to również miejsce, gdzie przechowuje się posiadane zwiększenia produkcji. Można w nim również sprawdzić liczby posiadanych towarów i produktów.

Do walki!

Każda z ras posiada również własną armię. W przypadku elfów magiczne moce są w posiadaniu tancerzy ostrzy, miotających głazami golemów, łuczników, niezwykle silnych choć powolnych Trentów oraz obdarzonych magicznymi zdolnościami czarodziejek. Ludzie mają do dyspozycji armię, w której nie mogło zabraknąć potężnego barbarzyńskiego topornika, strzelającego śmiertelnymi bełtami kusznika, dwugłowego cerbera posiadającego cechy zabójczego łowcy oraz wolnego choć wytrzymałego Paladyna. A ich siły swoimi mocami wspiera kapłan. W Elvenar można spotkać postacie chętne do wymiany posiadanych reliktów. W zależności od wybranej przez gracza strategii podczas gry można się zająć handlem i jako szanowany kupiec rozwijać możliwości miasta poprzez nieustanny rozwój handlu. A może zdecydujesz się na dynamiczną ekspansję terytorialną wypowiadając regularnie walki swoim sąsiadom i wrogom. Podczas gry, której głównym celem jest dynamiczna rozbudowa posiadanego miasta, można również rozwinąć około 200 nowych technologii.