Stronghold Kingdoms

Wciel się w rolę średniowiecznego władcy i broń królestwa!
Obierz strategię, która pomoże Ci osiągnąć chwałę i potęgę w stronghold kingdoms!

W Stronghold Kingdoms każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na to czy Twoim celem będzie podbicie świata, obalanie rządów, pokojowy rozwój królestwa, czy wspólna przynależność do frakcji i wspieranie wspólnej rozgrywki. Co na początku? Gra Stronghold Kingdoms dostępna jest do pobrania. Po jej zainstalowaniu gracz ma możliwość automatycznego lub ręcznego wyboru świata. Każdy świat ma inną mapę zróżnicowaną ze względu na język gry. Aktualnie dostępnych jest dwadzieścia światów, w tym jeden polskojęzyczny, stworzony na podstawie mapy Polski. Dla początkujących graczy dostępny jest samouczek oraz 5-cio dniowy czas pokoju.

Pomyśl o użytecznych decyzjach strategicznych

Na początkującego gracza czeka wioska składająca się z trzech budynków: ratusza, składu surowców oraz spichlerza. Twoim pierwszym celem jest budowa wioski oraz pozyskanie surowców potrzebnych do jej rozbudowy i do utrzymania chłopów. Pamiętaj, iż Twoja popularność jest jednym z decydujących czynników o tym jak szybko i chętnie chłopi sprowadzają się do osady, natomiast honor pozwoli Ci na szybki awans i atakowanie innych graczy. Kolejnym ważnym czynnikiem decydującym o sukcesie są prowadzone badania, wraz z nimi zyskujesz dostęp do nowych budynków i innych funkcji. Dostęp do niektórych badań zależy od rangi gracza, np. na początku wszyscy mają tą samą rangę- wioskowego głupka. Do awansu potrzebne są punkty honoru, a koszt awansu rośnie wraz z poziomem rang.

Dbaj o rozwój królestwa i armii

Zaczynając jako zupełnie przeciętny rolnik, rozwijasz się wraz z grą i awansujesz w poziomie rang aż do pozycji księcia. Maksymalnie możesz osiągnąć 22 poziomy. Wszystko zależy od tego jak potężną armią dysponujesz oraz ile szczęścia masz w podboju ziem i obronie własnego majątku. Wznoś nowe budowle na terenach przydatnych strategicznie oraz wykorzystuj osoby napotkane na swojej drodze. Z racji, iż gra daje nam ogromną swobodę i udostępnia wiele rodzajów rozgrywki, możemy zadecydować o praktycznie każdym elemencie naszej osady. Kolejny ważną częścią rozgrywki w Stronghold Kindoms jest walka. Atak możemy przeprowadzić tworząc wojska na ekranie koszar wioski. Do powołania żołnierzy, bądź stworzenia nowego typu wojska, niezbędne będą odpowiednie surowce. Obrona tytułowej Twierdzy jest kolejnym kluczowym elementem rozgrywki. Słaba obrona Twierdzy może zachęcić przeciwników do ataków oraz skutkować utratą wioski, punktów honoru, czy dóbr. Znowu z pomocą przychodzą nam badania. W zależności od dziedziny, pomogą nam one nie tylko wzmocnić naszą Twierdzę, lecz także osłabić lub wręcz zabić jednostki wroga. Wszystko ma swoje słabe i mocne strony, nawet potężna Twierdza.

Społeczność W Stronghold Kingdoms

Możemy dołączyć do różnych politycznych ugrupowań, zawierać przydatne sojusze, jak i prowadzić polityczne gry z przeciwnikami. Gra umożliwia kilka sposobów komunikacji pomiędzy graczami. Poczta i czat należą do jednych z głównych narzędzi. Dzięki nim mamy możliwość wysyłania wiadomości, lub rozmów w czasie rzeczywistym. Czat udostępnia także różne pokoje do rozmów, m.in. gminę, dom, frakcję czy czat globalny. Na tablicy gminnych ogłoszeń znajdziesz informacje o najnowszych wydarzeniach w osadzie. Ostatnim elementem ułatwiającym komunikację są fora stołeczne (każda stolica ma własne forum) oraz fora frakcji. Producent przygotował także złożony system rankingów oraz statystyk.

Wskazówki i porady: Początkujący gracze dostają 3 pomocnicze wydarzenia, które pozwolą na zdobycie punktów popularności. Upewnij się, iż Twój zamek jest zawsze ufortyfikowany. Dzięki temu zyskasz na popularności oraz na honorze. Nie zapomnij podjąć się odpowiednich napraw zarówno zamku jak i murów po każdym ataku. Wrogie obozy oblężnicze mogą atakować graczy podczas pokoju, lecz same nie mogą być atakowane. Ich obozy nie powodują zmniejszania popularności. Niektóre surowce można zdobyć dopiero kończąc odpowiednie badania. Poszukiwanie surowców jest zawsze lukratywne, pod warunkiem, iż źródło nie zostało już odkryte przez zwiadowcę innego gracza. Początkowo wszystkie przedmioty zakupimy za 150 sztuk złota. Handel złotem pomiędzy graczami jest niemożliwy Gra Stronghold Kingdoms dosępna jest do pobrania za darmo.