World of Tanks

Weź udział w wysoce strategicznych bitwach czołgowych!

World of Tanks to klasyczna pozycja z gatunku MMO. Przewodnim tematem gry są starcia pojazdów pancernych z rozmaitych okresów historycznych: począwszy od dwudziestolecia międzywojennego, poprzez czasy II wojny światowej, a skończywszy na latach wczesnej zimnej wojny.

Gracz ma do swojej dyspozycji ponad 200 modeli czołgów z Niemiec, Francji, Związku Radzieckiego, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych oraz Chin, a także samobieżnych dział polowych i niszczycieli czołgów. Wszystkie pojazdy dostępne w grze stanowią wierne odwzorowanie charakterystyki bojowej i wyposażenia maszyn będących prawdziwym uzbrojeniem prawdziwych armii.

World of Tanks jest atrakcyjnym połączeniem kilku typów gier: akcji, strategii, RPG i symulatora. Atutem gry jest realistyczna trójwymiarowa grafika i spektakularne efekty dźwiękowe, które błyskawicznie przenoszą gracza w sam środek prawdziwego pola bitwy. Pojazdy dostępne w grze są podzielone na pięć klas: samobieżne działa polowe, niszczyciele czołgów oraz  lekkie, średnie i ciężkie czołgi (tanki). Wszystkie pojazdy mogą osiągnąć maksymalnie 10 stopień zaawansowania (tak zwany tier). Droga do posiadania najsilniejszych tanków jest długa i żmudna.

Każdy użytkownik zaczyna skromnie od pojazdów pierwszego poziomu, które może udoskonalać w miarę postępu bitewnych sukcesów. Zdobywając kredyty i punkty doświadczenia gracz zyskuje dostęp do ulepszeń dostępnych w ramach drzewa technologicznego o opcjach  zróżnicowanych w zależności od państwa. Do swojego czołgu można kupować dodatkowy sprzęt w postaci nowoczesnych systemów naprowadzania zwiększających celność lub siatek maskujących przydatnych na terytorium wroga lub ulepszać elementy konstrukcyjne czołgu, takie jak podwozie, silnik czy wieża. Wszystkie ulepszenia pomagają zwiększyć możliwości pojazdu na polu bitwy i uzyskać dostęp do coraz bardziej zaawansowanych technologii, chociaż trzeba liczyć się z tym, że do zdobycia kolejnych modeli konieczna będzie coraz większa liczba punktów doświadczenia i kredytów. Dojście do poziomu 10 wymaga rozegrania setek bitew. Uszkodzone pojazdy można naprawiać, a załogę czołgu awansować i leczyć rany odniesione w boju za pomocą apteczki jednorazowego użytku. Istnieje kilka trybów gry.

Cel rozgrywki w poszczególnych trybach jest różny: może nim być zdobycie bazy znajdującej się w centrum mapy, zdobycie bazy przeciwnika albo poszerzanie swojego terytorium. Rozgrywki są niezwykle dynamiczne. Gracz musi w błyskawicznym tempie podejmować strategiczne i taktyczne decyzje, wybierając pojazdy, które najlepiej sprawdza się podczas bojowego zadania, wchodząc w sojusze i tworząc z innymi graczami armie zmierzające do wspólnego celu. W grze World of Tanks  liczy się refleks, spryt i umiejętność strategicznego myślenia.